מן העיתונות

ניצחון לחן ואיתי גינדי: יבנו את המרכז המסחרי החדש בקריית אונו

מאת: שלומית צור, הכתבה פורסמה בכלכליסט ביום 22.7.2020


ניצחון לחן ואיתי גינדי: יבנו את המרכז המסחרי החדש בקרית אונו


למרות ש-95% מקרקע הוחזקה בידי החברה של שני האחים, רכשה חצי חינם 0.5% והגישה תביעת פירוק. ביהמ"ש קבע שתתקיים התמחרות ובה זכו חן ואיתי גינדי. 5% הקרקע יימכרו לפי שווי של 115 מיליון שקל


הקרב על המרכז המסחרי העתידי בקרית אונו הסתיים: חן ואיתי גינדי הם הזוכים בהתמחרות שנערכה מוקדם יותר היום אצל כונס הנכסים עו"ד בועז רוה, לרכישת הזכויות בקרקע תמורת 115 מיליון שקל. הצעתם של חן ואיתי גינדי גברה על הצעותיהן של החברות חצי חינם וקרן ריאליטי.


במשך שנים רכשו חן ואיתי זכויות בקרקע, הממוקמת בכניסה לשכונת "פסגות אונו", בצפון מזרח העיר, סמוך לקאנטרי קלאב העירוני. הקרקע, בת 12 דונם, מיועדת להקמת קניון פתוח בשטח של 10,000 מ"ר ומשרדים בשטח של 5,000 מ"ר. עם השנים הצליחו חן ואיתי גינדי באמצעות עסקאות מזומן, ועסקאות קומבינציה להחזיק ב-95% מהזכויות בקרקע.


אלא שבשנת 2017 רכשה חברת חצי חינם שבבעלות משפחת קופרלי, 0.5% מהבעלות בקרקע מבעלים פרטיים, במטרה להשתלט עליה, והגישה תביעה לפירוק שיתוף נגד יתר הבעלים, בהם חן ואיתי גינדי. שופט בית משפט השלום בתל אביב יגאל נמורדי קיבל את התביעה ומינה את עו"ד בועז רוה ככונס נכסים למכירת המגרש לכל המרבה במחיר.