מן העיתונות

ליאון קופלר: " מנורה וסוכנות הביטוח עשו לי תרגיל עוקץ" (עו"ד שי רוה)


מאת: ליטל דוברוביצקי, הכתבה פורסמה בידיעות אחרונות ב- 18/1/11


בעלי סופר פארם: מנהל תביעה אחרי שהיאכטה שלו נשרפה 

איש העסקים ליאון קופלר, בעלי רשת סופר-פארם, טוען בבקשה שהגיש לבית המשפט כי נמסר לו מידע לפיו בוצע כנגדו כביכול תרגיל עוקץ. לטענתו, סוכנות ביטוח שביטחה את היאכטה שלו שנשרפה, החתימה אותו על פוליסה של חברת מנורה מבטחים, כשבפועל הביטוח היה מול הסוכנות עצמה.


קופלר הגיש ביום חמישי בקשה לתיקון כתב תביעה כנגד חברת הביטוח מנורה שביטחה את היאכטה שלו שנשרפה. קופלר הגיש לאחרונה, באמצעות חברה שבבעלותו, תביעה בסך 14 מיליון ₪ כנגד מנורה מבטחים בטענה שלא משלמת כספים לתובעת בשל שריפת וטביעת היאכטה. חברת הביטוח הגישה כתב הגנה ותביעה שכנגד ומכחישה את חבותה לשלם.


קופלר טוען, באמצעות עו"ד שי רוה, שנודע לו כי "הנתבעת משמשת כיסוי למכירת פוליסות ביטוח ימי על ידי הסוכן והסוכנות, למרות שבפועל מי שאחראי לתשלום למבוטח הם הסוכן או הסוכנות, בעוד שהנתבעת משלמת חלק שולי אם בכלל".


לפיכך מבקשת החברה, בבעלות קופלר, לצרף את סוכן הביטוח שבאמצעותו נעשתה הפוליסה כצד לתביעה. עוד נטען על ידי ליאון קופלר כי "הסוכן הגיש למנהל התובעת, שאינו קורא או כותב עברית, טופס הצעה לביטוח בעברית, והסביר לו שבאמצעות הטופס רוכשת התובעת פוליסה המכסה את כל הסיכונים. בדיעבד, הסתבר שהמדובר במצגים שלא היה להם כיסוי", נטען. מנורה טענה בכתב ההגנה, באמצעות עו"ד אורי צחורי, כי "ציוד כיבוי האש שבספינה לא היה במקומו והצוות לא היה מיומן".


מקדר סוכנות לביטוח נמסר שהיא דוחה את טענותיו חסרות הבסיס, לטענתה, של קופלר ומפנה אותו לכתב ההגנה לפיו "היאכטה בוטחה כיאכטה פרטית לצרכי הנאה בלבד. כלי השיט נרשם והופעל בטורקיה כמסחרי, בניגוד לתנאי רישומו במלטה כפרטי. היאכטה לא הייתה כשירה לשיט עקב הפרת הוראות בטיחות, צוות חסר רישוי מתאים ועוד".


ממנורה מבטחים נמסר שהחברה לא מתייחסת לנושאים הקשורים ללקוחותיה בתקשורת. החברה קיבלה את התיקון לכתב התביעה, תעביר את תגובתה לבית המשפט בהתאם להערכתה התביעה תידחה על הסף.